مزایا و پشتیبانی و نحوه نگهداری از سیستم VOIP

مشخصات مقاله

این مقاله را در فضای مجازی برای دوستان خود ارسال کنید

پیشنهاد میکنیم این مقاله را با موزیک ملایم زیر مطالعه کنید.

مزایا و پشتیبانی و نحوه نگهداری از سیستم VOIP

مزایا و پشتیبانی ونحوه نگهداری از سیستم VOIP چرا voip؟ مزایای voip نسبت به سانترال چیست؟ قابلیت های voip چیست؟ نمونه قرارداد ویپ چگونه است؟ سانترال یا voip؟ ویپ یا سانترال چه مزایا یی دارند؟ تفاوت voip و سانترال چیست؟ مزایای تلفن سانترال چیست؟ تعرفه و هزینه مزایا و پشتیبانی ونحوه نگهداری از سیستم VOIP چقدر می باشد؟ مزایا و پشتیبانی ونحوه نگهداری از سیستم VOIP چیست؟ مزایا و پشتیبانی ونحوه نگهداری از سیستم VOIP  چگونه انجام میگیرد؟ شرکت مزایا و پشتیبانی ونحوه نگهداری از سیستم VOIP و VOICE کدام است؟ VOICE چیست؟ بهترین و با کیفیت ترین شرکت پشتیبانی ونحوه نگهداری از سیستم VOIP و VOICE کدام است؟ چرا VOICE ؟ قابلیت های VOICE کدامند؟ رفع عیوب VOICE چگونه است؟ برتری‌های سیستم های تلفنی VOIP نسبت به سانترال در چیست؟ راه اندازی، نگهداری و پشتیبانی ویپ voip چگونه است؟ مزایا و نکات مهم قرارداد‌های پشتیبانی ویپ کدام است؟ راهنمای خرید سیستم های تلفنی تحت شبکه VOIP و VOICE چیست؟ کارکردها و مزایای تلفن گویا چیست؟ تلفن گویا چیست؟ VOIP چگونه کار میکند؟ VOICE چگونه کار می کند؟ همه چیز در مورد امنیت VOIP چیست؟ امکانات سیستم ویپ VOIP چیست؟ ویپ Voip چیست؟

برای دریافت پاسخ سوالات بالا پیشنهاد میکنم که ما را تا آخر این مقاله آموزشی همراهی بفرمایید:

مزایا و پشتیبانی ونحوه نگهداری از سیستم ( VOIP ( VOICE

از مهمترین عوامل مهم در سیستم Voip برای سیستم شبکه، پشتیبانی سیستم VOIP است. با توجه به گسترش سازمانی، تعداد داخلی ها و خطوط شهری نیاز سازمان ها به پشتیبانی ونگهداری متفاوت دارند و باتوجه به نیاز سازمان ها ارسال کارشناس و سرکشی تایم دار نیاز کارفرما را برآورد میکند.وپشتیبانی به معنی بازدید دوره ای با بررسی گزارشات سیستم و گرفتن بکاپ(Backup) قطعا برای همه ی مجموعه هایی که سیستم VOIP دارند امری واجب و لازم هست و بهتر است که یک قرارداد پشتیبانی ماهانه یا سالانه سیستم VOIP میان کارفرما و مجری پروژه منعقد باشد تا شرح وظایف و تعهدات دو طرف مشخص شود و در نتیجه کارفرما امنیت خاطر لازم از جهت عیب یابی و جلوگیری از مشکلات احتمالی را داشته باشد.

از مزایای استفاده از  ( VIOP ( voice:

1-امکانات اضافه کردن تلفن و خطوط فراوان

2-  امکان استفاده از نرم افزار تلفن  هوشمند و دسکتاپ

3- قابلیت ارسال فکس بر روی شبکه وکامپیوتر در سیتسم ویپ

4- ارزان وکاهش هزینه ها در تماس های راه دور از طریق

VOIP -5 اتصال دفاتر و شعب مختلف و یکی کردن سیستم تلفنی با ویپ

6- امنیت بالا و مانیتورینگ تماس ها

7- عدم نیاز به خرید گوشی‌های تلفن فیزیکی،استفاده از نرم افزارهای هوشمند

8- ضبط مکالمات تلفن وخطوط مورد نظر خود

9- پیاده سازی سیستم‌های سیاست گذاری کاربردی بی‌نظیر در

VOIP -10 ارتباط صدابا استفاده از تکنولوژی

 HD -11 تماس تصویری برروی گوشی های دارای دوربین

مزایا و پشتیبانی ونحوه نگهداری از سیستم VOIP 12- قابلیت انتقال تماس وست کردن داخلی روی موبایل در بستر اینترنت

13- قابلیت فعال سازی صف و … پشتیبانی از سیستم تلفن های  VOIP دارای دو وجه می باشد. بخشی از فرایند پشتیبانی و نگهداری معطوف به درخواست های متداول کارفرما است و بخش دیگر بصورت مواردی می باشد که در بازدید دوره ای باید توسط کارشناس VOIP به صورت منظم انجام گیرد.

ازجمله کارهای مزایا و پشتیبانی و نگهداری VOIP ویپ

1- جابجایی و تغییر شماره یا نام داخلی ها و یا ایجاد داخلی جدید

2- تغییر در تنظیمات داخلی های شرکت مانند فعال و غیر فعال کردن ضبط مکالمات…

3- تغییر و جابجایی در مسیر تماس ورودی یا زنگ خور داخلی ها

4- تغییرات مسیر تماس های ورودی بخصوص تلفن منشی

5- تغییر درسطح دسترسی کاربران  و پرسنل به خطوط شهری و یا تخصیص یک خط شهری به یک کاربر

6- دنبال کردن مسیرتماس ها و تنظیمات فوروارد و …  

مزایا و پشتیبانی ونحوه نگهداری از سیستم VOIP

فرایند بازدید دوره ای از سیستم VOIP

برای بازدید دوره ای چک لیست هایی جهت گزارشات تهیه شده و پس از بررسی های انجام شده در بخش مربوطه در چک لیست ثبت می گردد. به برخی از این موارد میپردازیم.

  • تهیه بکاپ دستی یا چک نمودن بکاپ های اتوماتیک
  • بررسی گزارشات تماس، روت ها و دسترسی های Server در صورت اتصال سرور به اینترنت
  • بررسی لاگ های سیستم ویپ و دنبال نمودن ارورهای موجود
  • بررسی فایروال سرور و رول های موجود درویپ
  • بررسی وضعیت کارت های شهری و داخلی و کانال های فعال
  • بررسی وضعیت رجیستری داخلی های کارمندان
  • بررسی وضعیت سخت افزاری سرور ونحوه کارآن

یکی از موارد مهم  که بعضی از پروژه های VOIP با شکست مواجه میشوند جدی نگرفتن موضوع مراجعه و بازدید دوره ای می باشد. اهمیت موضوع آنچنان حساس و حیاتی هست که کارشناسانی که تجربه چنین پروژه هایی را دارند از اهمیت این موضوع حساس آگاه هستند که سهل انگاری در این موضوع از تهیه مستندات کافی و انجام بازدید های دوره ای چه عواقبی برای کارفرماها و سازمان را می تواند به همراه داشته باشد. فقط کافی است یک مرتبه دسترسی غیر مجاز به سیستم تلفنی را تجربه کرده باشیم فیش های میلیونی خطوط شهری و زیان به بار آمده برای کارفرما خود گویای مطلب خواهد بود. و یا برای نمونه اگر یک پروژه VOIP با حدود 100 کاربردرحین کار فقط یک مرتبه دچار اختلال گردد، چه مشکلات و هزینه ای را به همراه خواهد داشت. برای جلوگیری از این مشکلات باید به طراحی مطابق با نیازسازمان، اجرای کارشناسی شده و پشتیبانی با برنامه دوره ای، می تواند موفقیت یک پروژه VOIP را تضمین نماید.

گروه فنی و مهندسی فراشبکه نوین با سال ها تجربه در زمینه امنیت شبکه و همچنین فروش انواع فایروال های امنیتی آماده ارائه خدمات می باشد. برای خرید یا اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام از محصولات ما با شماره های زیر در ارتباط باشید.

09120917803

09120917804

09120234651

 

 
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.