شرکت فنی و مهندسی فراشبکه ی نوین http://farashabakeh.com Sun, 23 Dec 2018 07:02:50 +0330 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.1.1-RC1-44820 اهمیت نصب دوربین های مداربسته http://farashabakeh.com/%d8%a7%d9%87%d9%85%db%8c%d8%aa-%d9%86%d8%b5%d8%a8-%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a8%db%8c%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87-%da%86%d9%87-%d9%85%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b4/ http://farashabakeh.com/%d8%a7%d9%87%d9%85%db%8c%d8%aa-%d9%86%d8%b5%d8%a8-%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a8%db%8c%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87-%da%86%d9%87-%d9%85%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b4/#respond Mon, 08 Oct 2018 18:53:38 +0000 http://farashabakeh.com/?p=190 مقدمه: در تمامی حوزه های زندگی و در گرو تمامی مسائلی که جان و مال مردم را تهدید می کنند، امنیت مقوله ای بسیار ضروری و مهم می باشد که این اهمیت، در محیط های مسکونی، تجاری، تفریحی و….. کاملا قابل  درک و فهم می باشد.   اگرچه سیستم نظارتی...

نوشته اهمیت نصب دوربین های مداربسته اولین بار در شرکت فنی و مهندسی فراشبکه ی نوین. پدیدار شد.

]]>
مقدمه:

در تمامی حوزه های زندگی و در گرو تمامی مسائلی که جان و مال مردم را تهدید می کنند، امنیت مقوله ای بسیار ضروری و مهم می باشد که این اهمیت، در محیط های مسکونی، تجاری، تفریحی و….. کاملا قابل  درک و فهم می باشد.

 

اگرچه سیستم نظارتی استفاده از نگهبان در محیط های بخصوص تجاری تا حدودی موجب ایجاد امنیت می گردد، اما این عنصر حفاظتی به اندازه ی  کافی وسیع نمی باشد تا بتواند از تمامی محدوده به بهترین روش ممکن نگهداری کند این همان موضوعی است که اهمیت نصب دوربین مدار بسته را نشان می دهد.

امروزه متاسفانه جرائم به یکی از حادترین مشکلات جامعه بشری تبدیل شده که هر روزه شاهد وقوع انواع جرائم بخصوص سرقت هستیم که حریم امن شهروندان را شکسته و موجب اختلال در امنیت و حرمت جامعه می گردد. 

دوربین مدار بسته

یکی از شایع ترین و قدیمی ترین جرائم سرقت است که بشر از دیرباز تاحال با آن مواجه می باشد و از بین بردن فرصت های مناسب برای سارقین یکی از راه حل های پیشنهادی برای کاهش سرقت، می باشد. به عبارتی اخذ راه هایی برای پیشگیری از سرقت که اساسی ترین عامل اهمیت نصب دوربین مدار بسته می باشد.

مهم‌ترین وظیفه حفظ امنیت و کنترل اتفاقات مکانی، نصب دوربین‌های مدار بسته می باشد که با این تفاوت که دوربین‌ های مدار بسته در هر مکانی با منظوری متفاوت نصب می‌شوند. دوربین مدار بسته ممکن است در مکان هایی مانند بانک برای جلوگیری از سرقت و یا در یک منطقه شکاری حفاظت شده برای مراقبت از گونه‌های در حال منقرض نصب شود.

امروزه نصب دوربین‌های مدار بسته در انواع مکان‌ها و کاربردهای مختلف استفاده می‌شوند از جمله در مکان های امنیتی و نظامی، مکان‌های عمومی ماننداستادیوم ها، پارک‌ها، فروشگاه‌ها و در صنایع و…

در ذیل به چند نمونه از دلایل فراوان اهمیت نصب دوربین مدار بسته اشاره می کنیم:

ترساندن مجرمین:

با نصب دوربین مداربسته ای در محل های مناسب مجرم احتمالی را بر آن می دارد تا از انجام جرم پرهیز کند و مکان دیگری که امنیت پایین تری دارد را برای انجام جرم انتخاب کند.

جلوگیری از سرقت:

طبق تحقیقات و مطالعات انجام شده در صنایع کوچک نصب دوربین مداربسته میزان ضرر کردن از بابت سرقت های درونی و بیرونی را به نصف کاهش می دهد.

دوربین مدار بسته

افزایش بهره وری:

یکی از بزرگ ترین دغدغه ای که امروزه تجارت و صنعت با آن مواجه است بهره وری نیروی کارمی باشد. حتی هنگامی که شما ( به عنوان مدیر مجموعه ) در محل حضور ندارید، سیستم های نظارت تصویری کمک می کنند تا افراد رفتار کاری بهتری از خود نشان دهند .

کاهش مسئولیت و بدهی:

اکثر مجرمین به دنبال کسب سود از طریق ایجاد ادعاهای دروغین علیه شرکت ها می باشند که بدون داشتن شواهد برای دفاع از خود مسئولین این شرکت ها ممکن است گاها محکوم به پرداخت هزینه های بیهوده شوند. یکی از مؤثرترین راه ها برای جلوگیری از این وقایع نصب دوربین مدار بسته به شمار می رود که علیه چنین ادعاهایی مفیدو موثر خواهد بود .

حفا:

رقیبان شما همیشه حاضرند هزینه های بیهوده ای را برای  آگاهی از اسرار شرکت شما پرداخت نمایند. دوربین هایی که با استراتژی دقیق نصب شوند از دسترسی رقیبا و هم چنین قصد آن ها برای سرقت اطلاعات شما جلوگیری می کنند.

 مدیریت از راه دور:

اکثرا سیستم های امنیتی تصویری مجهز به نرم افزارهایی هستند که قادرند تأسیسات و اماکن متعددی را از یک نقطه مشاهده نمایند. چنین استحقاقی هزینه تجهیزات و هزینه های گزاف مدیریتی شما را به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد و به مدیران این امکان را فراهم میکند تا بدون درگیری های زمانی و مکانی بر کل محیط کار خود نظارت کنند.

 ساده سازی عملیات:

معمولاً در کارخانه ها، اماکن تولیدی و اجرایی برای نظارت و رویت تجهیزات و شناسایی سریع مشکلاتی که ممکن است تأخیرات یا سختی هایی را برای جریان تولید به همراه داشته باشد نظارت تصویری به کار می رود. هم چنین به عنوان چشم بیداری برای ایجاد تأثیر مثبت در جریان تولید و کسب اطمینان از تجهیز مناسب عوامل تولید در محیط کار به کار می رود.

دوربین مدار بسته

 آرامش خاطر:

مدیران مشاغل و صاحبان منازل نهایتا به دنبال آرامش قلبی هستند که در نتیجه حفاظت از دارایی هایشان و تأمین محیط امن و مطمئن برای کارکنان، دوستان و خانواده شان به دست می آورند و این که در هنگام وقوع حادثه ی احتمالی قادر باشند تا فرد یا افراد مختلف و مقصر را به مراجع قضایی معرفی نمایند. تحقق این امر فقط توسط یک سیستم نظارت تصویری امکان پذیر می باشد.

نوشته اهمیت نصب دوربین های مداربسته اولین بار در شرکت فنی و مهندسی فراشبکه ی نوین. پدیدار شد.

]]>
http://farashabakeh.com/%d8%a7%d9%87%d9%85%db%8c%d8%aa-%d9%86%d8%b5%d8%a8-%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a8%db%8c%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87-%da%86%d9%87-%d9%85%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b4/feed/ 0
VOIP و نحوه ی کار آن http://farashabakeh.com/voip-%d9%88-%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%a2%d9%86/ http://farashabakeh.com/voip-%d9%88-%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%a2%d9%86/#respond Sun, 30 Sep 2018 18:56:18 +0000 http://farashabakeh.com/?p=132 مقدمه: تلفن تحت شبکه یا همان VOIP که برگرفته از Voice Over Internet Protocol می باشد به معنی انتقال همزمان مکالمات تلفنی بر روی یک شبکه دیتا می باشد که به نام IP تلفنی نیز معروف است که امکان استفاده از اینترنت را برای مکالمات تلفنی فراهم می کند. VOIP...

نوشته VOIP و نحوه ی کار آن اولین بار در شرکت فنی و مهندسی فراشبکه ی نوین. پدیدار شد.

]]>
مقدمه:

تلفن تحت شبکه یا همان VOIP که برگرفته از Voice Over Internet Protocol می باشد به معنی انتقال همزمان مکالمات تلفنی بر روی یک شبکه دیتا می باشد که به نام IP تلفنی نیز معروف است که امکان استفاده از اینترنت را برای مکالمات تلفنی فراهم می کند.

VOIP یا همان سیستم تلفنی تحت شبکه از فن آوری دیجیتال بهره می گیرد که در مقابل استفاده از خطوط تلفن سنتی قرار گرفته است و نیازمند یک اتصال broadband مانند DSL می باشد.

به راحتی می توان گفت، VOIP یک تکنیک برای تبدیل سیگنال های آنالوگ صوت به داده های دیجیتالی می باشد که از طریق اینترنت منتقل می شوند. از روشهای  مجاز و کاملا رایگان برای برقرای ارتباطات تلفنی در هر جای دنیا می باشد که فقط کافی است هزینه ISP پرداخت شود. هدف از این‌ ایجاد این کار غلبه مرحله به مرحله بر چالش‌ هایی است که انتقال ترافیک صوتی را بر روی بستر نه چندان با کیفیت شبکه‌ های لوکال با خطر روبه‌رو می‌سازد.

بنابراین پیمودن این مسیر، لازمه ی تضمین موفقیت پروژه های VOIP های سازمانی می باشد. لازم است بدانید مکالمات تلفنی مبتنی بر IP، تفاوت‌ های چشمگیری با ارتباطات داده دارند و کیفیت این مکالمات ارتباط تنگاتنگی با کارایی شبکه دارد. طوری‌ که هرگونه تاخیر در تبادلات سطح شبکه، افت کیفیت محسوسی را به همراه خواهد داشت که التزام مدیران شبکه به ارتقای کارایی LAN، خطوط و تجهیزات دسترسی به شبکه گسترده و همچنین به‌ کارگیری ابزار های مدیریت و کنترل کیفیت را که شرط موفقیت پروژه‌های VOIP است به دنبال دارد.

سیستم های تلفنی VOIP و شبکه

نحوه ی کار VOIP چگونه است؟

مرسوم ترین کاربرد VOIP برای موارد شخصی و استفاده در منازل، سرویس های تلفنی مبتنی بر اینترنت می باشد که با محوریت یک سوئیچ (switch) تلفن انجام می گردد. با استفاده از فن آوری مذکور، کاربران می توانند همچنان دارای یک شماره تلفن باشند و در چنین مواردی امکان دارد از یک آداپتور(Adapter) نیز استفاده شود. این آداپتور امکان آنرا را دراختیار کاربر قرار می دهد تا بتوانند از یک تلفن معمولی نیز استفاده نمایند.

در زمان استفاده از سرویس فوق، مخاطب شما این موضوع را متوجه نخواهد شد که شما در حال استفاده از فن آوری VOIP می باشید و تشخیص کامل تفاوت بین سرویس فوق نسبت به یک تلفن سنتی برایش دقیق نخواهد بود. در سالهای نه چندان دور، متخصصان عرصه های علمی به این نتیجه رسیدند که می توان یک سیگنال را به صورت دیجیتال و در یک مسافت زیاد ارسال کرد.

فن آوری VOIP وشبکه

به همین دلیل بایستی قبل از ارسال هر گونه سیگنالی، آن را با استفاده از یک مبدل آنالوگ به دیجیتال که با نام ADC شناخته می شود به دیجیتال تبدیل نمود و سپس ارسال و در نقطه پایانی انتقال نیز با استفاده از یک مبدل دیجیتال به آنالوگ که با نام DAC شناخته می شود، مجددا آنرا به حالت آنالوگ تبدیل کرد.

فن آوری VOIP همانند آنچه اشاره شد کار می کند طوریکه ابتدا صدای دیجیتال شده در بسته های اطلاعاتی قرار می گیرند و پس از ارسال در مقصد بار دیگر به صوت تبدیل می شوند و با ذخیره اطلاعات به فرمت دیجیتال می توان بر روی آنان کنترل بهتری را اعمال نمود . برای مثال می توان آنان را فشرده نمود و یا مسیر آنان را تعیین کرد و یا آنان را به یک فرمت جدید تر دیگر تبدیل کرد.

شبکه های مبتنی‌ بر پروتکل TCP/IP از بسته های اطلاعاتی IP تشکیل می گردندکه هر کدام شامل یک هدر که برای کنترل ارتباطات می باشد و همچنین یک payload به منظور مبادله داده می باشند. تکنولوژی VOIP از بسته های اطلاعاتی IP برای حرکت در شبکه و رسیدن به مقصد نهایی استفاده می کند.

 

نوشته VOIP و نحوه ی کار آن اولین بار در شرکت فنی و مهندسی فراشبکه ی نوین. پدیدار شد.

]]>
http://farashabakeh.com/voip-%d9%88-%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%a2%d9%86/feed/ 0